Witam, nie mogę doszukać się zestawienia niektórych dawnych ulic dotychczasowymi, mianowicie interesuje mnie gdzie w Szczuczynie istniały (jakie ulicę dzisiaj zastępują) następujące ulice : Wesoła,Browarna, Tylnia, Zatylnia,Wjazdowa, Stopolna, Może starsi Szczuczyniacy pamiętają gdzie znajdowały się owe ulicę ?
© Copyright 2024, Wszelkie prawa zastrzezone
wesola to dzisiaj strazacka tyle wiem
ulice na ktora wjezdza sie na przeciwko biedronki a wyjazd jest od ul wasowskiej to ul stodolna wiec ona chyba istnieje tez teraz:)
ul.Tylnia lub Zatylnia to ulica laczaca ul.Kilinskiego z ul.Krzywa rownolegla do Rynku (dzis park).Wjazd od ul.Krzywej na wysokosci posesji p.Szklarzewskich _ wyjazd na wysokosci sklepu p.Downar.(Droga dojazdowa na posesje apteki).
powiedzcie lepiej gdzie jest w Szczuczynie teraz ulica Bajeraki, jest w różnych dokumentach, doszedłem do wniosku że gdzies w okoliach starego parku
ul.Bajeraki lub Bajraki laczyla ul.Senatorska z ul.Lomzynska.Obecnie to slepa ulica z wjazdem od ul.Senatorskiej za mlynem p.Chilinskich.
no tak ale chyba domy tam stojące podlegają albo senatorskiej albo łomżyńskiej, więc nie wiem po co teraz nazwa tej ulicy czy w ogóle jest aktualna czy już nie obowiązuje ? i czemu dwie nazwy ?
Bajeraki to obecnie mniej oficjalna nazwa starej dzielnicy Szczuczyna położonej na zachód od starego parku.W tej części miasta zlokalizowane były warsztaty rzemiosła produkcyjnego i usługowego.Charakter tego środowiska został zachowany do lat 60 minionego wieku.Nazwa Bajeraki pochodzi od słowa "bajer". Bajerantami nazywano rzemieślników,którzy by sprzedać wytworzony produkt zachwalali jego walory w przesadny sposób.
ujaK to prawda.Znam tą część miasta.W dzieciństwie,zimą,chodziliśmy tam na "kowalską" i "diabelną"górkę by zjeżdżać na sankach.Pamiętam stolarza p.Lachowicza,warsztat kowalski,szewca p.Turowskiego,masarza p.Olszewskiego,garncarza p.Grajewskiego i drugą kużnię,która często była przyczyną wypadków (zlokalizowana tuż przy trasie zjazdu z "diabelnej".