czwartek, 30 maja 2024

Pomysły dla Grajewa

Mamy nowych radnych miasta i Powiatu. Za chwilę będziemy mieli burmistrza. Proszę o propozycje pomysłów do realizacji dla naszych włodarzy.

Przecież to nowi radni mieli pełno pomysłów do zrealizowania. Trzeba tylko czekać na ich realizację. Jak każdy zrealizuje swoje postulaty to będziemy żyć w raju.

Miejsca pracy , bo miasto się wyludnia i niedługo nie będzie komu płacić podatków.

Żeby stworzyć miejsca pracy muszą powstać zakłady pracy, a tych u nas nie ma. A radni niech się teraz główkują.

Przedszkola i żłobek otwarte także w sobotę i niedzielę. Dużo rodziców i wtedy pracuje. Zwiększyłoby to również miejsca pracy.

Do Wyborcy. Naprawdę w Grajewie nie ma zakładów pracy? A płyty, a łaciate - to przecież duże spółki giełdowe. W Ełku, to dopiero jest posucha, tam nie ma dużych zakładów i 30 % ełczan wyjeżdża codziennie za pracą do innych miast w tym do Grajewa. Grajewianie, więcej wiary w nasze miasto i naszych włodarzy.

Tak ma Pan rację. Najlepiej, żeby przedszkola i żłobki były czynne 24 na dobę. Były by miejsca pracy dla nauczycieli i opiekunów (bo obecnie brak nauczycieli). A rodzice po pracy mogli by odpocząć.

Miejsca pracy bo miasto się wyludnia? To po co te miejsca pracy skoro jest nas coraz mniej. A po drugie to raczej nie ma komu pracować bo firmy mają problem z zatrudnieniem pracowników. W ofertach same sprzątaczki i opiekunki czyli bez kwalifikacji.

Do ojciec. Ha ha najlepiej jeszcze w święta. Ludzie zajmijcie się swoimi dziećmi. Nie slyszalam o przedszkolach czynnych w niedzielę. To wtedy trzeba zapłacić nauczycielom a skąd na to pieniądze.

Zadłużyć na jakiś czas powiat i miasto Grajewo, ale wybudować dwa wielkie zakłady pracy, które później oddłużą ww. jednostki. Ludzie będą mieć pracę. A prywaciarze będą musieli podnieść płace swoim pracownikom.

Nowe zakłady pracy. Nowi radni tyle naobiecywali, że do końca tego roku przynajmniej jeden nowy powinien zostać utworzony. Do dzieła, mieszkańcy i wyborcy na to czekają. Przedszkola otwarte w weekendy również by się przydały. Wielu rodziców musi wtedy pracować i nie mają co zrobić z dziećmi.

Pisiory bierzcie sie do roboty

Żłobki w sobotę i w niedzielę pomysł niby dobry , ale z doświadczenia wiem, że nawet w przedszkolach w okresach przed świątecznych mają małą garstkę dzieci uczęszczających do placówek w tym czasie. Wydaje mi się to nie rentowne. Apropo żłobków... W naszym miejskim było tylko 54 podania o przyjęcie, na całe Grajewo. Osobiście byłam w szoku, że tak mało. Mało podań znaczy małe zapotrzebowanie na takie instytucje. Tak to rozumiem.

Czy ktoś coś wie na temat galerii która ma niby powstać za Intermarche? Czy to plotka czy są faktycznie jakieś plany? To był by dobry pomysł dla Grajewa, i nowe miejsca pracy.

Światła na skrzyżowaniach w Grajewie kiedy będą?

A może przedszkola i żłobki działające na zasadzie internatu?,hehheheeh, przyjedzie raz w miesiącu dziecko, szybciej urośnie.

Miejsca pracy bo nie długo nie będzie komu płacić podatków a co za tym idzie ja stracę 800+ i inne kokosy do pracy rodacy :)

A może Hotel ? Turyści przyjeżdżają co roku w nasze strony i nie tylko więc mogliby gdzie się zatrzymać i dobrze zjeść i dla ludzi nowe miejsce pracy :-)

Brak pracy w Grajewie, a jak już jest jakaś oferta pracy to albo na staż albo umowa zlecenie, z grupą inwalidzką lub 1/2 etatu. Jak tu żyć? Mało który zakład pracy zatrudnia na pełen etat. Dlatego większość młodych ludzi wyjeżdża do innego miasta lub za granicę

Wydaje mi się, że jako pierwsze we wszystkich planach trzeba wprowadzić punkt: "Przywrócić podstawowe zasady kulturalnego zachowania". Ostatnia kampania wyborcza pokazuje, że załamane zostały wszystkie normy ludzkich etycznych zachowań.

Obiecywali cuda nie wida więc niech teraz te cuda nie wida zapanują , tylko uważajcie żebyście z wrażenie nie oślepli .

edek hahahah o czym ty chłopie piszesz ? Mlekpol Płyty? No chyba że jak ktoś ma znajomości to masz pracę tu tak jest... I jak ludzie mają zdobywać jakiekolwiek doświadczenia? Żenada

Pomysły to mieli kandydaci w agitkach wyborczych, teraz niech je zrealizują. Własnych pomysłów nie przedstawiać radnym, to własność każdego pomysłodawcy, jeszcze jakis radny zrealizuje, sobie przypisze autorstwo, weźmie kasę, a rzeczywisty pomysłodawca dostanie g..o. Jeżeli już po pomysł sprzedać niech radny zapłaci za wartość intelektualną.
Jeżeli już jakiś pomysł to społeczeństwo nam się starzeje i najwyższy czas pomyśleć o sytuacji ludzi z najniższymi emeryturami, o problemie geriatrii, domach starości itd.

To ja poproszę :
- nie tolerować handlu narkotykami w każdej ilości,
- nie tolerować i udawać że się nie widzi złodziejstwa,
- nie załatwiać mieszkań znajomym,
- przestrzegać prawa
- nie płacić za głosy
- nie godzić się na to,aby podziemie Wami rządziło, bo potem widzicie do czego to doprowadza.. szkoda słów.
Kiedyś przestępcy ściągali haracze a teraz grają a wy tańczycie w ich rytm

Aaa no tak. Na sery, system 3 zmianowy i tzw. piątek, świątek i niedziela - za jakie pieniądze nie będę pisała. Obserwuje ich stronę internetową i zakładka "kariera " jest ciągle pusta tak że ten....

"Wyborca" - w punkt.
Nic dodać, nic ująć.

Ooo, nauczyciele się odezwali z wolnymi feriami, wakacjami, przerażeni, że będą pracować jak wszyscy inni dziś. Ale spokojnie, ja nie mam na myśli dokładać wam pracy, tylko dodatkowo zatrudnić ludzi. Przecież to nowe miejsca pracy dla opiekunek czy gotujących czy innych dbających o przestrzeń w przedszkolach. I nie, nie chodzi o stworzenie internatu dla maluchów, bo jeśli rodzic pracuje w sobotę czy w niedzielę to ma inny dzień wolny. Jakoś nie widzicie problemu, żeby zostać po godzinach jak promujecie władze na imprezach przedszkolnych, albo bierzecie udział w promowaniu tej władzy na imprezach w weekendy i dodatkowo rodzice, dziadkowie stanowią sztuczny tłum, którym lokalna władza chwali się w internecie. Dlaczego więc nie pomoc pracującym rodzicom. Taki patent już w niektórych miastach się sprawdza. Wtedy slogan "miasto przyjazne rodzinie" jest faktem

Do ojciec: weź się przekwalifikuj i zatrudnij w takim przedszkolu na weekendy. Będziesz miał wolne i ferie i wakacje i święta. Proste? Proste.

Do Izabella, wystarczy zobaczysz ogłoszenie jaką stawkę proponują , to w sklepie za to samo prawie masz spokojniejsza raczej pracę

Pytanie zasadnicze- Kto za to zapłaci? Bo nie wydaje mi się, że ktoś będzie pracował w soboty i niedzielę za darmo? I idąc tym tropem rozumowania, to co ze szkołami? Też by się przydały w soboty i niedziele. Aż dziwne, ze nie brakuje dla Pana otwartych sklepów w niedzielę?

Marzy mi się ekstra park rozrywki dla dzieci i dorosłych na takim poziomie aby przyciągać turystów którzy np odwiedzają mazury albo okoliczne turystyczne miejscowości, aby nie sam park był główną atrakcją obok postawić klub. Uważam że pod względem turystycznym Grajewo powinno zacząć w siebie inwestować np. plaża miejsca nad rzeką ze spływem kajakowym wystarczyło by coś w podobie plaży w Prostkach inną opcją może być ścieżka dendrologiczno-edukacyjna w okolicach Brajmury gdzie występują rzadkie okazy roślin i zwierząt. Można dużo zrobić tylko trzeba zmienić nastawienie ;) Pozdrawiam

McDonalds by się przydał w Grajewie i tym powinni się zająć radni

"Wyborca" to niemal boskie prośby, raczej nie do realizacji w społeczeństwie określającym się jako katolickie.

A Ty ile cudzych dzieci wyedukowałeś? Ciesz się, że jeszcze ktoś chce pracować w tych warunkach za marne pieniądze, gdyby nie wakacje i ferie to już dawno sam uczył byś swoje dzieci. Ciekawe ile czasu miałbyś na pracę... Do kogoś tam: serio? Przedszkola i żłobki w soboty i niedziele? A gdzie w tym dzieci? One też potrzebują odpoczynku, azylu i spokoju od placówek.

...a może by tak pomyśleć coś w temacie "łosie na drodze" i wynikające z tego wypadki!!..jakiś zabezpieczenia, siatki, odgrodzenia itp. a może wreszcie coś ruszy tak na poważnie, a nie tylko przed wyborami, w temacie dworzec Pkp i PKs !!!

Czytając powyższe komentarze chyba zrozumiałem fenomen Grajewa. Wy jesteście wyjątkowi, Wam wszystko się należy. Burmistrz ma wybudować zakłady pracy i DAĆ Wam porządne wypłaty. Zaopiekować się musi Waszymi dziećmi i zorganizować Wam Sylwestra pod chmurką. Czy nikt nie rozumie, że kijem Wisły nie zawróci. Opustoszały okoliczne wsie, bo młodzi wyjechali by godniej żyć i ten sam los czeka nasze mieścinki? Grajewo, Szczuczyn, Mońki ? . Młodzi wyjadą, bo szczytem kariery nie jest posada urzędnika za parę złotych. W mieście zostaną emeryci i Ci co im się WSZYSTKO NALEŻY. A ci co mają pomysły powinni startować na radnych i je realizować, a nie płakać na tym forum. Pozdrawiam

Prosze o wystawienie na sprzedaż działek w rozsądnych cenach.

Proszę o powołanie Straży Miejskiej aby w miescie zyloby się bezpieczniej,problem z czystością i psami by się rozwiązał. Zwrócić uwagę na niszczenie zieleni,auta często parkują na trawnikach.Prywatyzacja szpitala,może pacjent będzie traktowany jako pacjent a nie zło konieczne.

Zapraszamy mieszkańców miasta na przyszłe komisje Rady Miasta i na sesje Rady Miasta. Zobaczymy aktywność nowych radnych i co zrobią z obietnicami wyborczymi. Jeden z byłych radnych, który dostał się po raz kolejny, , przez pięć i pół roku zabrał głos JEDEN RAZ !

Czytamy tak myślę, że w Grajewie mieszkają sami młodzi i mobilni. Nikt nawet nie wspomni, że miasto potrzebuje przede wszystkim komunikacji miejskiej. Powiecie, że się nie opłaci a przepraszam czy to służy do zarabiania dla miejskiej kasy. Nie to dla dobra mieszkańców. Tak rozległe obszarowo miasto bez komunikacji miejskiej w ewenement w skali krajowej. Myślę, że w krótkim czasie będzie to wymóg unijny i oby jak najszybciej.

Dlaczego wstrzymujecie komentarze nieładnie.Czy obowiązuje was cenzura sory ale to nie czasy jedynej i słusznej partii.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.