Pilne skierowanie do specjalisty

Co, waszym zdaniem znaczy słowo ,,pilne,, zwłaszcza w medycynie. W Grajewie to znaczy, jako rzekła p. Dr specjalista , w ciągu 2 tygodni lub ... wysyla do rodzinnego, a przecież skierowanie jest właśnie od rodzinnego. W ciągu 2 tygodni można umrzeć. Ale co to obchodzi specjalistę, jeśli on zapomniał, jaką przysięgę składał. Chyba musimy sami się leczyć, wśród znachorów szukać specjalistów medycyny holistycznej . Chyba to w tym kierunku zmierza.

Pilnych skierowań jest za dużo , dlatego z pilnych skierowań też robi się kolejka , proste.... ,a często te pilne wcale nie powinny być pilne.

Mieszkam w Ełku dostałam też skierowanie na pilne na rehabilitację po złamaniu ręki. Poszłam się zarejestrować a wiecie co mi powiedziano na pilne na wrzesień,ja na to że muszę wracać do pracy,a powiedziano mi ,żebym szukała gdzie są szybsze kolejki.Dobrze ,ze rodzice mies kaja w Grajewie tu mialam rehabilitację w maju.skierowanie było z kwietnia.Dzwoniłam do NFZ wskazano mi Olecko,Grajewo i Biała Piska ale bez wirówek.Tak nikogo nie obchodzisz, idz gdzie chcesz.Dlatego prywatne gabinety rosną jak grzyby po deszczu. Dla mnie te limity narzucane przez fundusz jak i samNFZ do likwidacji.

2 tygodnie to ekspres. Miałem pilną rehabilitację po 3 miesiącach.

Kiedyś napis Cito ( pilne) na skierowaniu miało znaczenie ale dziś już nic nie znaczy, w kolejce się czeka tak samo , przykre ale prawdziwe .

oczywiście na NFZ to tyko umierać długo i w męczarniach. Fundusz zdrowia tak samo jak zus to złodzieje którym nie zależy aby człowiek był zdrowy.

Miałam na pilne, czekałam trzy miesiące! Po co płacić składki zdrowotne skoro nie można normalnie dostać się do specjalisty i trzeba iść i tak prywatnie, gdzie w tym sens, wolałabym mieć wyższą wypłatę i mieć na dobrego prywatnego specjalistę a nie badziewie nfz z którego nie mogę nawet skorzystać, bądź skorzystam jeśli nie umrę..

@Hoooooopppponoponooopo, biedny czlowieku. Kiedy ty zrozumiesz oczywista oczywistosc, ze tez trzeba z wlasnej kieszeni wydac jakis grosz na zdrowie. Ty oglodasz sie tylko na gratis. Otoz w zyciu nie istnieje nic gratis. Nie istnieje na swiecie zadna struktura sluzby zrdowia , ktora mialaby przezyc za jakas przysiege Tak to nie dziala w zadnym kraju i nie rozumiem dlaczego w POlsze mialoby byc inaczej. Zyje sie dzieki kasie i dlatego tez siegnij do kieszeni, jak to czyni wiele osob i pojdz do Medicusa, tam ci pomoga i nie bedziesz plakal w sieci.

Pilne, gdy jest zagrożenie życia lub zdrowia - uraz, zawał, udar. Wtedy wzywasz karetkę i trafiasz do szpitala. Wszyscy pacjenci są tak samo pilni. I wszyscy chcieliby na pilne, tylko nie wszyscy są tacy bezczelni, żeby wymuszać na rodzinnym. Są kolejki zwykłe i na pilne, obie są reglamentowane przez NFZ, a nie specjalistów. Przez mnogość pilnych skierowań kolejki na pilne też się wydłużają.

Obecni lekarze nie pracują z powołania, lecz tylko dla pieniędzy.

Nastały takie czasy że i prywatnie coraz ciężej dostać się od ręki ,widziałem szpitale służbę zdrowia za granicą w paru krajach ,ale nasza to totalny dno ,już jak według mnie nie do odratowania

Ha ha taka kolej rzeczy ma się już od lat kolego 2 tygodnie na pilne to i tak krótko

Przychodzi pani ze skierowaniem do poradni,mówię jej na kiedy kolejka a ona ,że nie będzie czekać.Za dwa dni przynosi z dopiskiem pilne.Pytam co się dzieje,coś się pogorszyło a ona na to przyjechałam z NIemiec na urolop i chce zrobić sobie przegląd.

Ja na po operacji oka na pilne zapisałam się za 8 miesięcy, gdzie pierwsza kontrola miała być nie później niż po miesiącu-taj w wypisie ze szpitala.

Darek o jakim ty "gratis"piszesz. Każdy płaci składkę na ubezpieczenie i każdy, w ramach wzniesionej składki, ma prawo do bezpłatnej nie tylko opieki ale i zabiegów lekarskich.

Przeważnie lekarz który operuje daje karteczkę na kiedy mają panią zarejestrować.Panie wtedy rejestrują poza limitem.To u Ciebie lekarz nie zadbał o to.

Abc ,tam gdzie Ciebie operowali powinni zapewnić wizyty pooperacyjne..
Nie dziwię się ,że ktoś inny nie chce zrobić takiej wizyty.Bo niby dlaczego ? Poza kolejnością ma być przyjęty?

czy ktos poleca pania lekarz z pulsu

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.