sobota, 27 kwietnia 2024

Warto przeczytać

Jak pomaga urolog Warszawa?

Wizyty u lekarzy nie kojarzą się przyjemnie. Odkładanie ich na później może mieć jednak poważne konsekwencje. Im wcześniej się zapiszemy, tym szybciej wykryjemy chorobę i będziemy mogli rozpocząć leczenie. Dotyczy to też schorzeń, z którymi walczy urolog. Sprawdź, jak objawiają się choroby układu moczowo-płciowego i nie zwlekaj z zapisem do lekarza.


Czym zajmuje się urolog?

Jak każdy lekarz, urolog ma określony zakres działań. Zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Aby móc wykonywać ten zawód należy być absolwentem akademii medycznej lub ukończyć, np. warszawski uniwersytet medyczny (takie uczelnie są też w innych miastach).

Do najczęściej występujących chorób, z jakimi zmaga się specjalista z zakresu urologii, zaliczamy:

  • stany zapalne dróg moczowych,
  • choroby nerek, w tym kamica,
  • schorzenia pęcherza,
  • zapalenie jąder, czy rak prostaty (występują tylko u mężczyzn).


Konsultacja urologiczna obejmuje szereg badań mających na celu wykrycie lub wykluczenie choroby. Poza wywiadem, dotyczącym charakterystycznych objawów i trybu życia pacjenta, dobry urolog wykona USG układu moczowego, zleci badanie moczu, a panom też sprawdzenie poziomu PSA. Po zapoznaniu się z wynikami, lekarz urolog określi metodę leczenia. Może zapisać leki, które zwalczą stan zapalny i pomogą pozbyć się kamicy moczowej. W ciężkich przypadkach wykonuje się zabiegi urologiczne.

Objawy, które powinny niepokoić

Choroby układu moczowego są uciążliwe i mogą być niebezpieczne. Ich wykrycie we wczesnym stadium pozwala zwykle na całkowite wyleczenie. Dlatego ważna jest profilaktyka. Jednak niewiele osób regularnie chodzi do urologa. Często trafiamy do gabinetu bardzo późno, bo pierwsze objawy, jakie daje rak pęcherza czy kamica nerkowa mogą być niejednoznaczne. Zaliczamy do nich ból miednicy i dolnej części pleców. Przypisuje się go do problemów mięśniowych lub stawowych. Dopiero ból przy oddawaniu moczu i obecność krwi, a także nietrzymanie moczu stanowią dla nas niepokojące objawy. Mogą oznaczać zaawansowaną chorobę, dlatego nawet sporadyczne ich występowanie powinno być alarmujące.

Wizyty u urologa możesz uniknąć dbając o higienę miejsc intymnych i pijąc dużo wody.

Urolog Warszawa - dlaczego prywatnie?

W Warszawie jest wielu urologów, ale to nie zmniejsza kolejek. Mają oni lepszy sprzęt niż w małych miastach, więc przyjmują ludzi z całego kraju. Umów się na wizytę po zauważeniu pierwszych objawów. Pamiętaj, że najbliższy termin może być za pół roku i później. Wpisz w wyszukiwarce urolog Warszawa  i sprawdź, ile kosztuje wizyta prywatna. Nie czekaj, aż choroba się rozwinie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.